Ako na originálnu obývaciu miestnosť

Zariaďujte podľa toho, akým priestorom disponujete. Miestnosť môže mať tvar obdĺžnika, štvorca, ale dokonca aj osemuholníka alebo trojuholníka. Možno ste nechali až príliš priestoru vašej fantázii pri návrhu vašej budúcej obývačky. To však nemusí byť na škodu, práve naopak, nechajte potom priestor fantázii aj pri výbere sedačky, nábytku a doplnkov.

Ako na originálnu obývaciu miestnosť
Ako na originálnu obývaciu miestnosť

Podriaďte tvaru obývacej miestnosti rozmiestnenie nábytku. Sedačku môžete napríklad umiestniť na mieste uhlopriečky. Základom je poznať tvar miestnosti a tomu podriadiť výber sedačky, nábytku, doplnkov a ďalších súčastí vašej budúcej originálnej obývacej miestnosti. Experimentovanie s rozmiestnením na základe uhlu je vítané, nechajte miestnosť hovoriť za seba.

Pri výbere doplnkov rovnako myslite na tvar miestnosti. Máte napríklad malý kútik, ktorý nie je využitý? Umiestnite do neho vysokú lampu, malý stolík a pohodlné kreslo. Získate tak skvelý kútik na čítanie. Máte voľný priestor na stene? Umiestnite na neho zbierku obrazov, fotografií alebo na nej vystavte rôzne predmety z vašich ciest.

Foto: ilustračné