Ako na výber kvalitnej hydroizolácie, ktorá s vlhkosťou v dome raz a navždy zatočí?

Jedným z hlavných ukazovateľov kvality konštrukcie je hydroizolácia objektu. Jej úlohou je zabrániť vnikaniu vlhkosti do štruktúr, budov a iných konštrukcií, ktoré sú na tieto podmienky náročné. Kvalitná hydroizolácia by sa mala o požadovaný komfort postarať čo najlepšie a predĺžiť tak životnosť stavebných materiálov.

Ako na výber kvalitnej hydroizolácie, ktorá s vlhkosťou v dome raz a navždy zatočí?
Ako na výber kvalitnej hydroizolácie, ktorá s vlhkosťou v dome raz a navždy zatočí? (Foto: razaporiadne.sk)

Trh je obrovský a tak aj ponuka bude pomerne veľká. Treba si len vedieť vybrať, v tomto prípade by sme vám správnu voľbu hydroizolácie odporučili konzultovať s odborníkom. K dispozícii sú rôzne nátery, vstrekovanie a penetrácia či iné ďalšie. Oboznámiť by ste sa mali ale aj s jej univerzálnymi výhodami, medzi ktoré môžeme zaradiť:

  • prvá a najdôležitejšia vec je odolnosť proti vode a vlhkosti;
  • potom ide o jej jednoduché použitie hydroizolácie;
  • primeranú cenu;
  • účinnosť – zaručená ochrana proti vniknutiu vlhkosti do muriva;
  • bezpečnosť a neprítomnosť pre človeka toxických látok;
  • dobrá priľnavosť;
  • vysoká odolnosť proti mrazu a agresívnemu prostrediu;
  • a univerzálnosť.

Pozor na základ, ktorý bude izolovaný

Nech si vyberiete akýkoľvek druh izolácie proti vode, je dôležité, aby vám slúžil dlhodobo. Samozrejme, zvážiť je nutné aj správne umiestnenie. Na vlhké podmienky sú najviac náročné pivnice, kúpeľňa a niekedy aj kuchyňa či chodba. Aplikácia hydroizolácie kúpeľne vám zaručí, že ani pri tom najvyššom pôsobení vody a vlhkosti, konštrukcia a múry domu alebo bytu neutrpia.

Ešte predtým si ale prekontrolujte stav podkladovej vrstvy, na ktorú budete hydroizoláciu nanášať. Aj to je jeden z faktorov, ktoré o jej kvalite rozhodujú. V každom prípade ide o druh hydroizolácie so spoľahlivým, overeným, efektívnym, rýchlym a cenovo dostupným riešením vytvorenia hydroizolačnej vrstvy na objekte.

Text:PR