Ako vám vonkajšie rolety zmenia život k lepšiemu?

Každý z nás si svoj domov vybavuje modernými technológiami, ktoré sa čoraz viac približujú umelej inteligencii. Nikto si ale pritom neuvedomuje, že v mnohých prípadoch vám rovnaký efekt zaistí aj niekoľko klasických no stále výhodných riešení.

Ako vám vonkajšie rolety zmenia život k lepšiemu?
Ako vám vonkajšie rolety zmenia život k lepšiemu? (Foto: byvatmoderne.sk)

Jedným z takýchto je aj vhodné zatienenie. Ak sa okná majú postarať o dostatočné prenikanie prirodzeného svetla do nášho interiéru, funkcia moderných vonkajších roliet je o presnom opaku. S nami sa ale môžete pozrieť na množstvo iných výhod, ktoré vám ich blízka inštalácia môže ponúknuť.

Dokonalé ovládanie svetla

Táto funkcia sa v našich interiéroch oceňuje veľmi vysoko. V niektorých prípadoch je forma regulácie svetla cez okná pomocou roliet jedinou možnosťou, ktorú si majitelia domov rozhodnú na svoje okná inštalovať. Výhoda voľného priestoru na okenných parapetách sa premieta do spokojnosti všetkých členov rodiny. Priestor pôsobí vzdušne, jednoducho a moderne.

Ošetrite svoje okná a zaistite si dokonalé podmienky

Filtrácia svetla pomocou vhodných žalúzií a roliet je najdostupnejšia forma modernej techniky tienenia. Podľa materiálov a ich špecifickej výroby závisí množstvo svetla, ktoré môžete do interiéru vpustiť.

Od redukcie veľkosti tepla až po ochladzovanie je úžasné, ako jednoduché úpravy okien môžu zvýšiť aj izoláciu vašich okien, pretože až 25 % nákladov na vykurovanie alebo chladenie vášho domu je možné pripísať strate energie prostredníctvom vašich okien.

Ocenená okenná úprava izolácie vonkajšími roletami dokáže týmto únikom veľmi dobre zabrániť. Všetko samozrejme zvažujte až po konzultácií s odborníkmi, ktorí sa v tejto oblasti pohybujú dlhodobo. Majte svetlo pod kontrolou s vonkajšími roletami, ktoré sa zároveň postarajú o dokonalé prostredie vo vašej domácnosti.

Text: PR