Ako vybrať správnu rohovú sedačku alebo pohovku?

Rohové sedačky alebo pohovky sú neoddeliteľnou súčasťou každej obývačky. Keď ale plánujete nákup novej v predajni s nábytkom sa môžete cítiť stratený. Čo by ste mali vedieť skôr, ako sa vydáte na nákup a čo by ste si mali všímať pri výbere?

Ako vybrať správnu rohovú sedačku alebo pohovku?
Ako vybrať správnu rohovú sedačku alebo pohovku? (Foto: sedackynamieru.sk)

Dvakrát meraj a raz kupuj

Veľké rohové sedačky sú pomerne obľúbené, ale musíte mať na ňu dosť priestoru. Ak chcete iba vymeniť starú sedačku za novú, nemali by ste mať problém s jej umiestnením a stačí iba premerať rozmery tej pôvodnej. V prípade, že máte nový byt alebo ste doteraz mali trojsed určite nezabudnite dôkladne premerať miestnosť. Až potom začnite s výberom konkrétneho modelu, ktorý sa vám do obývačky zmestí. Jednou z možností je aj nechať si urobiť sedačku na mieru.

Pohovka aj posteľ pre hostí

Moderné pohovky aj sedačky môžu plniť tiež funkciu postele pre hostí. Rozkladacie sedačky sú obvykle určené na príležitostné spanie, môžete aj nájsť aj také, ktoré sú vhodné na každodenné spanie. V malom byte môže byť rozkladacia pohovka na každodenné spanie ideálnym riešením – cez deň poslúži na sledovanie a v noci na spanie. Výhodou sú aj úložné priestory, v ktorých môžete mať odloženú posteľnú bielizeň, deky, vankúše a podobne. Pri kúpe by ste si mali vyskúšať aj typ rozkladu, teda spôsob akým sa pohovka rozkladá a aký je prístup k úložnému priestoru.

Materiál sedačky

Sedačky sa vyrábajú najčastejšie z textilného čalúnenia, ktoré môže mať rôzne vzory, farby, materiál aj vlastnosti. Bez problémov nájdete čalúnenie, ktoré sú odolné voči tekutinám alebo majú nenáročnú údržbu. Sedačky, ktoré nebudete mať umiestnené pri stene musia byť celočalúnené, teda majú čalúnenie aj zo zadnej strany. Okrem textilu sú dostupné aj sedačky z kože a ekokože, ktoré séce pôsobia luxusnejšie, ale neposkytujú toľko rôznych farieb a štruktúr.

Text:PR