Ako využiť veľký priestor v obývacej miestnosti

Ak obývačka disponuje väčšou rozlohou, je na vás, či bude sedačka a ostatné zariadenie uprostred, v pravom alebo ľavom rohu. Veľká obývačka ponúka veľa možností, môžete tak siahnuť po rozmernejšom a komfortnejšom sedení, ale aj ďalšom servise pre obývacie miestnosti. Ani tu však nezabúdajte na to, že menej je niekedy viac.

Ako využiť veľký priestor v obývacej miestnosti
Ako využiť veľký priestor v obývacej miestnosti

Rozhodli ste sa ísť cestou stredu – v tom prípade bude zariadenie umiestnené uprostred a do rohu môžete dať vysoké rastliny v kvetináči alebo zaujímavú sochu. Vhodnou voľbou môže byť aj vysoká lampa. Ak k nej ešte umiestnite kreslo a malý stolík, môžete tak razom získať čitateľský kútik. Neprepchatá miestnosť nábytkom či kvetmi spriechodní prístup a rozjasní prostredie.

Ak ste sa rozhodli pre umiestnenie na stranu, môžete zvyšok miestnosti využiť napríklad na vystavenie vašej zbierky. Ste vášnivým hráčom šachu alebo pokru? Umiestnite stolík a sedenie práve pre vami obľúbenú hru do voľného priestoru miestnosti. Možno tak čoskoro získate, koľko z vašich návštev má rado podobné hracie vášne, ako sú tie vaše.

Foto: ilustračné