Dekoratívne svietidlo, ktoré prebúdza emócie a dodáva priestoru jedinečnú atmosféru

Bratislava, Slovenská republika – Spoločnosť Zumtobel v spolupráci s viedenským architektonickým štúdiom Delugan Meissl Associated Architects predstavila jedinečné svietidlo Teela zo špeciálnej kolekcie Editions.

Svietidlo vzbudzujúce emócie

Dizajnové svietidlo Teela umožňuje prispôsobiť osvetlenie aktuálnej nálade jeho používateľov. Na základe ich preferencií vytvára jedinečnú atmosféru interiéru, predovšetkým vďaka nastaveniu intenzity a teploty chromatickosti. Používateľ má navyše možnosť zvoliť presné zacielenie svetla a tým zdôrazniť určité prvky a predmety v interiéri alebo priestor ako celok.

„Svietidlo Teela nebolo primárne určené pre priestor ako taký, ale skôr pre ľudí, ktorí v ňom trávia čas. Vnáša do interiéru kľud, pohodu a dodáva mu jedinečnú atmosféru, ktorá zohľadňuje ich priania a pocity,“ popisuje Roman Delugan, zakladateľ a partner, Delugan Meissl Associated Architects.

„Teela je interpretáciou nekonečnej premenlivosti svetla. Toto svietidlo dodá každému priestoru unikátnu atmosféru a okamžite prebudí emócie používateľov,“ hovorí Martin Josst, partner, Delugan Meissl Associated Architects.

Teplota chromatickosti a jas

Viacúčelové svietidlo Teela je perfektným riešením pre všetky moderné kancelárie, ale skvele sa hodí aj do domácnosti. Vďaka nastaveniu teploty chromatickosti, smeru a intenzity svetla, pomáha dosiahnuť žiadané emocionálne rozpoloženie používateľov. Presne mierené svetelné lúče osvetlia miesto tam, kde to je práve potrebné. Teplota chromatickosti sa pritom mení sofistikovane v závislosti od množstva denného svetla.

Používatelia si pomocou externého ovládača môžu vybrať rôzne svetelné scenáre. Jednoducho sa dá meniť aj podsvietenie a osvetlenie priestoru alebo prispôsobiť teplota a jas farieb.

Za hranicou funkcionality

Teela je kombináciou precízneho tvaru a funkcionality. Pôsobí na zmysly, zdobí, ale zároveň tiež definuje priestor, čo ju povyšuje nad rámec funkčného svietidla. Povrch panelu Teela je pokrytý špeciálnou absorbčnou textíliou, ktorá zaistí nerušený zážitok z osvetleného interiéru.

Ocenenie za dizajn

Model Teela získal ocenenie v prestížnej dizajnovej súťaži iF Design Award 2019.

Text a foto: PR