Horúčavy sú už tu – ako sa ochladiť doma aj bez klimatizácie?

Nie každý z nás má doma klimatizáciu, a tak to má počas týchto horúcich teplôt dosahujúcich aj 40 stupňov oveľa zložitejšie. Existujú však spôsoby, na ktoré nepotrebujete klimatizáciu ani ďalšie špeciálne ochladzovače. Čo by ste mali počas týchto horúcich dní určite vyskúšať?

Horúčavy sú už tu – ako sa ochladiť doma aj bez klimatizácie?
Horúčavy sú už tu – ako sa ochladiť doma aj bez klimatizácie? (Foto: unsplash.com)

Osviežte sa nápojmi aj jedlom

Možno to znie zvláštne, no príliš ľadovým nápojom by ste sa aj v horúčavách mali vyhýbať. Nie len že neprospievajú vášmu žalúdku, ale môžu spôsobiť podráždenie hltana a následne bolesť hrdla. Osviežujte sa radšej mierne chladenými nápojmi, napríklad rôznymi šťavami alebo len vodou s citrónom.

Čo sa týka stravy, zvoľte radšej niečo ľahšie, vyhýbajte sa vyprážaným a príliš ťažkým jedlám. Ideálna je zelenina, ľahké mäso a cestoviny. Ak sa predsa len rozhodnete pre dovolenku a idete autom, nezabúdajte skontrolovať si doklady od auta ako aj platnosť PZP.

Ak sa plánujete vydať na hory za nižšími teplotami, nemusí to byť to práve. Vysoké teploty sú v najhorúcejšie dni roka aj tam. Či už sú to Nízke Tatry alebo Štrbské pleso ubytovanie.

Sprcha, bazén a ventilátor

Studená sprcha je dobrá nie len na prebudenie ráno, ale aj na ochladenie v horúcich dňoch. Odporúčame sa v lete sprchovať skôr cez deň ako ráno alebo večer. Skvelou voľbou je aj studený bazén napustený doma na dvore, pozrite napríklad nadzemné bazeny. A poslednou voľbou je nákup ventilátora. Ten vás schladí vždy a všade, môžete si ho zabaliť aj do práce.