Ideálne riešenie na zaistenie odpadových vôd

Hlavným problémom života mimo mesta je nedostatok centrálnej kanalizácie. Každý z nás je už dávno zvyknutý na verejné statky, takže život bez nich sa zdá byť zďaleka nekomfortný. Najspoľahlivejšou cestou na vybavenie odpadovej vody vo vidieckom dome je inštalácia zásobníka na kanalizáciu. Takéto nádrže sú úplne utesnené, do ktorých prúdi odpadová voda priamo z domu cez kanalizačné potrubie.

Ideálne riešenie na zaistenie odpadových vôd
Ideálne riešenie na zaistenie odpadových vôd (Foto: dobrezumpy.sk)

Funkcia univerzálnej žumpy

Ako všetko, aj žumpy sú dnes o modernejších materiáloch a vlastnostiach, ktoré z nich robia vyššiu triedu a lepšiu kvalitu.

Vo všeobecnosti ale odborníci radia, aby sa človek otázkou ich nutnosti zaoberal paralelne s výstavbou domu. Celý problém je, že budete potrebovať veľké množstvo prípravných výkopov. Je preto racionálne to urobiť vo fáze položenia základov domu. V zásade to môžete urobiť aj bez jamy. Nádrž na skladovanie splaškov môže byť umiestnená na povrchu zeme. Ak si ale nechcete pokaziť dizajn exteriéru a krásnej plochy na záhrade, nechajte si pred nákupom kvalitnej žumpy v Čadci zaistiť všetko potrebné.

Na čo by ste mali myslieť

Predtým, než začnete kopať jamy, je nutné rozhodnúť o jej veľkosti, ktorá závisí na tom, koľko odpadu za deň bude do zbernej nádrže doručenej. Upozorňujeme, že čím je výkop a objem nádrže menší, tým častejšie bude potrebné zavolať kanalizačný stroj, ktorý jej obsah vyčistí, a to samozrejme za poplatok. Ideálnym objemom môže byť veľká žumpa 10 m3.

Takéto žumpy sú vyrábané z vodotesného betónu a oceľovej výstuže, čo zaručuje ich pevnosť a využitie po niekoľko desiatok rokov neskôr. Je to ideálne riešenie na zadržiavanie odpadovej vody, ktorá by inak musela odtekať do pôdy, čo je podľa platných zákonov a noriem neprípustné. Takto jednoducho sa tomu vyhnete. Navyše si môžete vybrať aj podľa počtu komôr a príslušenstva, ktoré by ste pri ich inštalácií a následnom využívaní potrebovali. Je to skutočne dobrá voľba pre váš rodinný dom, ktorý nemá prístup k verejnej kanalizácií.

Text:PR