Neviete čo kúpiť ako vianočný darček? Tieto originálne tipy nikdy nesklamú

Vianoce majú byť sviatkami šťastia, pokoja, spoločne strávených chvíľ s rodinou a príjemného obdarovania. Lenže nie vždy je to tak. Niektorí ľudia majú z predvianočných nákupov, výberu vhodných darčekov a z dlhých radov pri pokladni stres, ktorý im dokáže pokaziť sviatočnú náladu.

Netreba sa zbytočne stresovať a zháňať po nákupných centrách niečo, čo je už dávno vypredané. Okrem toho, že mrháte čas únavným behaním po obchodoch a míňate si energiu, efekt pravdepodobne aj tak nebude taký, ako by ste si predstavovali. Výber a nákup vianočných darčekov by sa mal niesť predovšetkým v pohode. Nepodarilo sa vám nájsť, čo ste si naplánovali? Nezúfajte. Vhodnou drobnosťou, ktorá dokáže vždy potešiť, môže byť doplnok do domácnosti. Je to vec, ktorá sa hodí za každých okolností a určite ňou nič nepokazíte. Práve naopak.

Nezaťažujte zbytočne peňaženku

Aby ste svojim blízkym urobili radosť, nemusíte im kupovať iba drahé dary. Niekedy vie viac potešiť práve praktická maličkosť, ktorú dokážu rozumne využiť, a vy navyše zbytočne nezaťažíte svoju peňaženku. Ešte pred pár rokmi bolo moderné brať si na vianočné nákupy úver. Okrem toho, že to nebolo efektívne, ľudia sa zadlžovali pre nič. Dnes na to rovno zabudnite a radšej sa zamyslite, ako dokážete naložiť s financiami, ktoré máte reálne k dispozícii. Ušetríte si tak zbytočný stres spojený so splácaním, z vianočných sviatkov sa budete tešiť oveľa viac a prežijete ich v skutočnej pohode so svojimi blízkymi.

Vhodné darčeky pre každého

Rám na fotografiu
Vhodným darčekom môže byť napríklad vkusný rámik na fotografiu. Dnes už obchody ponúkajú širokú paletu krásnych verzií, či už romantických s kvietkami, luxusných v zlatom alebo striebornom prevedení alebo drevených vintage. Ulahodiť dokážete každému vkusu vašich blízkych. Ak v ňom darujete rovno aj fotografiu s nejakou peknou spoločnou spomienkou, uvidíte, že iskričky radosti v očiach obdarovaného vám prezradia, že lepšie ste ani nemohli vybrať.

Obliečky, deka, vankúše
Obliečky patria k spotrebnému tovaru, ktorý sa pri každodennom používaní rýchlo opotrebuje. Rovnako ako ozdobné vankúše alebo deky. Preto je to zrejme ten najpraktickejší darček na svete. Nielenže urobíte blízkym radosť, ale odbremeníte ich od nákupu ďalšieho kúska.

Pohodlné kreslo
Koho by nepotešilo pohodlné relaxačné kreslo? Či už poslúži na schúlenie sa pri pozeraní dobrého filmu, alebo na čítanie knihy, je len na vôli majiteľa. „Okrem tradičných kresiel sú momentálne moderné aj ich Tuli verzie, ktoré sú vhodné najmä pre mladšie ročníky a potešia aj deti,“ hovorí Martin Škrabala, vedúci predaja spoločnosti Albero nábytok.

Aby sa nám spalo ako v bavlnke
Investícia do kvalitného matraca je zrejme tou najlepšou, akú človek môže urobiť. „Lacné matrace neposkytujú chrbtici dostatočnú oporu počas spánku, čo môže viesť k bolestiam chrbta, hlavy a najmä k nedostatočnému oddychu,“ upozorňuje Martin Škrabala. V tomto prípade je teda dôležité nechať si správne poradiť odborníkmi, aby ste pri výbere neurobili žiadnu chybu.

Text a foto: PR