Objavte čaro a krásu nádhernej vinylovej podlahy

Vinylové podlahy sú obľúbenou možnosťou medzi viacerými majiteľmi domov, najmä v kuchyniach a kúpeľniach, ktoré sú na pohyb a využitie dosť náročné. Vinylová podlaha je odolná voči vode a škvrnám. Univerzálny materiál, ktorý vám zároveň poskytuje dobrú trvanlivosť za prijateľnú cenu.

Objavte čaro a krásu nádhernej vinylovej podlahy
Objavte čaro a krásu nádhernej vinylovej podlahy (Foto: kupsipodlahu.sk)

Pre ktorý interiér je vinylová podlaha ideálna?

Takmer pre všetky a bez rozdielu ich využitia. Spomínali sme kúpeľňu a kuchyňu, miesta, kde je najväčší predpoklad výskytu a pohybu osôb počas celého dňa. Kvalitná vinylová podlaha si s tým ale dokáže veľmi dobre poradiť. Je odolná proti vode, vlhkosti a vysokému treniu alebo namáhaniu. Dá sa ľahko vymeniť, pričom nemusíte rozoberať žiadne obrovské konštrukcie. Okrem toho má ale aj ďalšie množstvo výhod:

  • Vďaka polyuretánovému laku, ktorý pôsobí ako špeciálny ochranný film, je dosiahnutá vysoká pevnosť tohto materiálu;
  • Odolnosť voči vlhkosti – Skutočnosť, že vinyl neabsorbuje vlhkosť a nedeformuje sa pri kontakte s vodou, umožňuje jeho položenie do kúpeľne;
  • Vysoká úroveň zvukovej a tepelnej izolácie – Podlaha tohto typu tiež spoľahlivo zachováva teplo aj v prípade, že sa vinyl položí na betónovú podlahu;
  • No a nakoniec je to jednoduchá inštalácia a nízka cena.

Ak by ste aj napriek týmto výhodám uvažovali o pevných drevených parketách, nič vám nebráni v ich použití. Musíte ale počítať s vyššou cenou a možno náročnejším spôsobom inštalácie, kde vám ale skúsení majstri vedia poradiť a pomôcť. Presvedčte sa ale, že ani vinylová podlaha nie je zlou voľbou a poskytne vám a vášmu interiéru dokonalé podmienky pre povrchovú úpravu podlahy, ktorá je základným prvkom vášho bývania.

Nepotrebujete k tomu žiadne zbytočné vedomosti, stačí vám požadovaný rozmer, vyprataná miestnosť, na ktorej bude položenie tohto typu podlahovej krytiny naozaj jednoduché.

Text:PR