Tipy na moderné doplnky do záhrady

V súčasnosti nie je výzdoba záhrady a predzáhradky len o trpaslíkoch a ozdobných stromoch. Ľudia vyhľadávajú prepracované dizajny a aj obor záhradníctva má svoje trendy. Ak chcete, aby aj vaša záhrada vyzerala moderne, stačí do toho investovať trochu času, kreativity a peňazí. Je tu aj možnosť, že by ste si objednali záhradného architekta a to by stálo síce menej času, no boli by to väčšie náklady. Dostatočne šikovný a kreatívny človek to však zvládne aj sám. 

Tipy na moderné doplnky do záhrady
Tipy na moderné doplnky do záhrady (Foto: unsplash.com)

Vyberajte podľa štýlu vášho domu

K starším retro domom sa hodia do záhrady množstvo kvetov ako tulipány, ruže či narcisy, no pri modernejších domoch sa volia skôr ozdobné stromy, moderný nábytok na terase, prípadne fontány. V kurze sú jednoznačne práve fontány a rybníčky, ktoré dotvoria celok a vďaka nim vyzerá záhrada o niečo zaujímavejšie. Ak je vaša záhrada veľká, využite tento priestor tak, že si tam spravíte ovocný sad. To má nie len dekoratívnu funkciu, ale samozrejme aj úžitkovú.

Ak vyberáte zariadenie online, nezabúdajte na zľavy k nákupu. Obľúbený zľavový kód ASKO nábytok vám ihneď ušetrí pri online nákupe. Na stránkach http://www.zlavovy-kod.sk/ nájdete aj ďalšie zľavové kódy, akcie, výpredaje iné výhodné ponuky.

Ďalšou skvelou voľbou do záhrady je terasa alebo altánok. Budete mať kde tráviť čas s priateľmi a rodinou. Trendy čo sa týka terasy sú závesné kreslo, nábytok z paliet alebo zrenovovaný starý nábytok. Vynechať by ste nemali ani gril alebo vstavanú pec na grilovanie.

V jednoduchosti je krása

Akýkoľvek štýl záhrady ste zvolili, vždy sa riaďte pravidlom: menej je niekedy viac. Nemusíte mať v záhrade všetko, pretože to nevyzerá dobre. Zamerajte sa na jeden typ kvetov, premyslite si usporiadanie, poriadne si naplánujte čo a kde bude, a skúste si to aj predstaviť. Ak chcete dať do záhrady aj kvety, nájdite kombináciu kvetov, ktoré sa striedajú v kvitnutí. Aby sa nestalo, že raz budete mať vykvitnutú celú záhradu a inokedy bude pôsobiť prázdne.

Hoci menej je niekedy viac, nebojte sa ani väčších projektov. Vždy voľte vhodných majstrov, náradie aj nástroje. Využiť môžete aj stavebné stroje a pustiť sa do projektu aj svojpomocne.