Ako na správny výber farby stien

Chcete domácnosť, ktorú si zamilujete? Základom sú práve farby stien, viete však, ako a podľa čoho ich vyberať? Najlepšie urobíte, ak vyberiete hrejivé alebo neutrálne farby. Dajte priestor zažiariť jedinečnej textúre náteru a odtieňom, ktoré budú vo vzájomnej kombinácii farebne ladiť.

Ako na správny výber farby stien
Ako na správny výber farby stien

Pozor na to, aby sa farby nezliali do jedného nekompatibilného celku. Rôznymi farbami môže priestor pôsobiť vzájomne nekomunikatívne a to je chyba. Voľte správne kombinácie farieb, nestriedajte ich až príliš. Naopak jedna farba na všetkých stenách a stropoch nemusí byť to pravé, aj keď vďaka tomu môžete docieliť to, že otvorený priestor sa bude zdať ešte väčší, ako je tomu možno v skutočnosti.

Bez poriadnych pomôcok a kvalitnej farby sa do maľovania ani nepúšťajte. Tu viete ušetriť napríklad so zľavami do eshopov. Na stránkach https://www.kuponyzdarma.sk/ sú zľavové kupóny v podobe zliav a akcií. Vďaka nim môžete ušetriť aj desiatky eur v najrôznejších známych online obchodov. Nechýba Alza, Hej, Datart či mnohé ďalšie.

Ak sa rozhodnete pre rovnaké farby stien, skúste napríklad strop natrieť o niečo svetlejší, ako steny. Získate tak opticky vyššie miestnosti. Napríklad svetlo hnedé steny a biele stropy môžu byť to pravé. Ak chcete docieliť „akčné steny“ pre vaše miestnosti, nemusia byť farebne odlišné. Môžete to docieliť vystavením obrazov, fotografií alebo suvenírov z ciest.

Ak chcete zaujímavý a moderný domov, skúste dať len jednu stenu odlišnou farbou. Izba tým získa zaujímavý a originálny nádych. Neurobí vašu izbu ani príliš malou, ani príliš veľkou. Na druhej strane ju ani nezatemní, ani ju príliš zbytočne nepresvetlí, pokiaľ sa je otočená na južnú stranu. A keď už sme pri svetle, platí že pri slnečných izbách sa vyhnite teplým farbám, ako žltá a oranžová. Do tmavej izby otočenej na sver pasuje biela.

Foto: ilustračné