3 tipy ako si našetriť na vlastné bývanie
V dnešnej dobe bývanie vo vlastnom už nie je také jednoduché ako kedysi. Predchádzajú tomu roky šetrenia alebo upísanie sa na splácanie hypotéky. Chcete si ušetriť na bývanie čo najviac bez toho, aby ste sa museli extrémne obmedzovať? Prečítajte si 3 tipy, ako si našetriť na vlastné bývanie.
Nevyhýbajte sa investovaniu
Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako získať vlastné bývanie bez hypotéky, je zhodnocovanie svojich financií prostredníctvom investovania. Tým, že si len budete odkladať peniaze na účte, ich hodnotu nenavýšite. Jasné, môže tam byť minimálny úrok, no ten veľký rozdiel neurobí. S investovaním vám môžu pomôcť rôzni odborníci – samostatní investori alebo celé investorské firmy. Na začiatok odporúčame nechať si poradiť od profesionálov a keď sa do toho dostanete, môžete si sami vyberať, do čoho chcete investovať.
Obľúbený nielen na Slovensku je Finax, potvrdzujú to aj Finax recenzie a skúsenosti ich klientov. Zhodnotenie je naozaj zaujímavé, všetky vklady sú istené Garančným fondom a výbery sú vždy zadarmo.
Správny spôsob odkladania
Ak máte radi klasický spôsob šetrenia bez toho, aby ste riskovali s investíciami, tak by ste sa mali naučiť správne odkladať. Takýmto spôsobom môžete mať za pár rokov ušetrenú peknú sumu peňazí. Ako prvé zanalyzujte všetky svoje príjmy a výdavky. Potom si rozdeľte výplatu na 3 časti – na odloženie, minutie nevyhnutných nákladov a poslednú časť môžete použiť na zážitky alebo pre seba. Ušetriť by ste si mali 5 – 15 % z výplaty. Záleží aj na tom, aká je výška vašich fixných nákladov aj výška vašej výplaty.
Namiesto šetrenia hľadajte spôsoby zárobku
Prečo sa pri šetrení na vlastné bývanie sústredíme len na šetrenie? Skúsme sa na to pozrieť z opačného pohľadu – nie zmenšovať svoje výdavky, ale zvyšovať svoje príjmy. Ak chcete získať vlastné bývanie s čo najnižšou hypotékou, musíte tomu niečo obetovať. Pravdepodobne máte jednu full-time prácu, ktorá vám mesačne prináša fixný príjem. Navyše môžete začať podnikať a predávať to, v čom ste dobrí. Či už sú to nejaké služby, poradenstvo, remeslo alebo iné výrobky.
Taktiež nezabúdajte na šetriť. Môžete šetriť aj pri nákupoch online. Využívajte zľavy a promo kódy pri nákupe. Nájdete ich pre stovky známych obchodov.
Zdroj: http://www.prirodnebyvanie.sk/15-praktickych-tipov-ako-usetrit-peniaze-v-domacnosti/