Chcete mať bývanie ako bytový dizajnér? Máme pre vás tipy, ako na to!

Mať pekné bývanie si praje asi každý. Nie každý má však cit pre to, čo je naozaj vkusné a všeobecne považované za pekné. Ak patríte k ľuďom, ktorí si radi nechajú poradiť a hľadajú na internete inšpirácie, ktoré by mohli aplikovať u seba doma, nasledujúci článok je určený práve vám.

Chcete mať bývanie ako bytový dizajnér? Máme pre vás tipy, ako na to!
(zdroj: unsplash.com)

Malé miestnosti musia byť farebné

Hoci sa hovorí, že svetlo je základ do každého priestoru, čoraz väčšej obľube sa v interiéroch začala tešiť námornícka modrá. Námornícka modrá totiž so sebou prináša sofistikovanosť, ktorá je jednoduchšia na zariaďovanie ako čierna a má bohatšie odtiene, ako napríklad tyrkysová. Nehodí sa však do väčších miestností – pohodlne sa ponoriť do tmy je lepšie v menších miestnostiach, ktoré netrpia nedostatkom prirodzeného svetla. Používanie farieb v malých miestnostiach je celkovo tipom pre tých, ktorí sa neboja exprimentovať. Správna farebná kombinácia je totiž nevyhnutná pre vytvorenie vzhľadu, ktorý chcete v maličkom priestore dosiahnuť a použitie výraznej farby takúto miestnosť celú oživí.

Stôl v rohu musí spĺňať pravidlá

Málo miesta býva najčastejším problémom pri zariaďovaní. Existuje veľa tipov, ako opticky priestor zväčšiť. Ak ho chcete zväčšiť aj prakticky, najčastejším spôsobom, ako sa to robieva, je umiestniť stôl do rohu. Pre úspešné usporiadanie v tomto prípade platia dve pravidlá: po prvé, stôl by mal byť okrúhly, aby vytvoril kontrast k rohovým uhlom rohu a aby sa nikto neporanil o hrany stola. Po druhé, je vhodné použiť lavicové sedenie. Pamätajte aj na pravidlo piatich centimetrov, ktoré by mal byť každý nábytok vzdialený od steny. Práve táto vzdialenosť dodáva izbe ľahkosť a možnosť dýchať. Nehovoriac o tom, že sa vám následne bude lepšie vysávať aj prach.

Dobré detaily tvoria dobrý celok

Ak uvažujete nad závesmi, tak si garnižu namontujte poriadne vysoko. Platí totiž zásada, že čím vyššie sú závesy umiestnené, o to pôsobia v izbe veľkolepejšie. Pri dekoráciách zasa platí, že či už dekorujete jesenné šišky, tekvice, alebo vázičky, dodržte dizajnové pravidlo troch. Ide o zásadu, ktorá je platná vždy a v každej miestnosti – tri dekoračné prvky sú ideálne. Je jedno s čím a kde, pravidlo troch je a bude platné. Ani ovocie a zeleninu neskrývajte len v chladničke. Nie je nič krajšie, ako vstúpiť do kuchyne, v ktorej je jedným z dekoračných prvkov misa ovocia. Je to skvelý trik, ako spojiť praktické využívanie domácnosti s estetikou. Dekoračné produkty, ktoré sú najlepšie nemusíte dlho hľadať. Každý vo svojej domácnosti nájde celú plejádu prázdnych rohov. Tieto je vhodné vyplniť zelenými rastlinami. Nielenže tým vyretušujete prázdne miesta, ale súčasne dokážete priniesť do prostredia aj život.