Ako si zariadiť spálňu, aby ste v nej mohli pokojne spať?

Máte problémy so spánkom alebo nočné mory? Postupujte podľa našich tipov a pokojný a hlboký spánok sa rýchlo dostaví.

Ako si zariadiť spálňu, aby ste v nej mohli pokojne spať?
Ako si zariadiť spálňu, aby ste v nej mohli pokojne spať? (Foto: unsplash.com)

Počas spánku je naše telo intenzívne očisťované od toxínov, produkuje hormóny a reguluje priechod biochemických procesov. Nočný odpočinok prispieva aj k dobrému fungovaniu imunitného a nervového systému. Okrem toho, mozog počas snívania spracováva informácie prijaté z celého dňa a čo je najdôležitejšie, ukladá ich do dlhodobej pamäte.

Preto je kvalitný spánok a nový matrac 90 x 200 jedným z najdôležitejších procesov v našom živote. Nakoniec, keď spíme, aj chudneme, pretože nejeme, no metabolizmus v tele sa nezastaví ani na minútu.

Preto pri 8-hodinovom spánku môžeme stratiť toľko kalórií, ako za jednu hodinu plávania v bazéne alebo na bicykli.

Základným kritériom dobrého spánku je najmä miesto a okolie, v ktorom ho vykonávame. Preto si dajte na jeho správnom zariadení záležať.

Vyberte si správne veľké matrace

Aby ste sa pohodlne a dobre vyspali, potrebujete na odpočinok dostatočný priestor. Na tento účel neslúži len posteľ, ale aj správne veľké matrace. Pre jednotlivca sú ideálne menšie, do manželskej postele si vyberajte kvalitné matrace 160 x 200.

Ale pozor! Rozsah matracov a ich ponuka sú dnes obrovské. Aby ste pri ich výbere nemali žiadne ťažkosti, ešte predtým, ako pôjdete do obchodu alebo navštívite e-shop, mali by ste získať minimálnu predstavu o druhoch a vnútornej štruktúre matracov a prepojiť ich s vašimi požiadavkami a prianiami.

Vytvorte si ideálne podmienky pre spánok

Zariaďte si svoju spálňu tak, aby bola na dobrý nočný spánok najvhodnejšia. Zvoľte čerstvé obliečky, získajte pohodlné vankúše a teplé prikrývky, pred spaním miestnosť vetrajte a zaveste závesy, ktoré vytvoria dokonalú atmosféru na spanie. Pred spaním nesledujte televízor v posteli a odložte všetky pomôcky, aby svetlo z ich obrazovky na vás negatívne nevplývalo.

Obmedzte kofeín

Máte radi kávu? Nikto vám ju samozrejme nezakazuje. A dokonca má aj veľa priaznivých účinkov. Ak sa ale chcete dobre vyspať, poslednú šálku kávy vypite najneskôr 4 až 6 hodín pred spaním. To isté platí pre čierny a zelený čaj a ďalšie nápoje s kofeínom.

Text:PR