Dolaďovanie interiéru – ako nakupovať dekorácie a doplnky?

Práve dekorácie a doplnky urobia z miestnosti plnej nábytku domov. Dokážu miestnosť zútulniť, spraviť originálnejšiu a zároveň osobnejšiu. Niekedy je ale zložité vybrať si z množstva dekorácií, ktoré predajcovia ponúkajú. V tomto článku vám dáme pár tipov na rôzne typy dekorácií a doplnkov do interiéru, ktoré sa hodia do akejkoľvek miestnosti v dome alebo byte.

Dolaďovanie interiéru – ako nakupovať dekorácie a doplnky? (Foto: unsplash.com)

Kvety, poličky a obrazy

Ak preferujete dekorácie na stenách, tak sú poličky s kvetmi, v kombinácií s obrazmi ideálnym riešením. Poličky sú naozaj praktické, pretože tam nemusíte ukladať len dekorácie, ale všetky veci, ktoré vám bežne zavadzajú. Z kvetov si viete vytvoriť zelenú stenu, stačí si zaobstarať špeciálny vešiak na kvety a vybrať plazivé druhy.

Dolaďovanie interiéru – ako nakupovať dekorácie a doplnky? (Foto: unsplash.com)

Závesy a záclony

S miestnosťou urobia veľa aj záclony a závesy. Nie len že opticky zmenšia priestor, takže ich odporúčame hlavne do veľkých otvorených priestorov, ktoré pôsobia neútulne. Zároveň aj prinášajú do miestnosti niečo nové a zaujímavé. Veľa závisí od toho, akú farbu alebo vzor zvolíte. Plnia ale aj praktickú funkciu – nie je vám vidieť do vnútra domu, vďaka záclonám tam máte aj napriek tomu dostatok svetla a so závesmi si viete zatemniť miestnosť aj počas dňa.

Tapety a výrazné farby

Doplnky nemusia byť len obrázky, sošky a kvety, ale aj farba stien či zaujímavé tapety. Čo sa týka farby stien, tak tu môžete experimentovať s pastelovými farbami, rôznymi odtieňmi neutrálnych farieb aj s ostrými farbami, no s tými treba pracovať veľmi opatrne. Pri tapetách je už ponuka na trhu široká a je na vašom štýle, čo konkrétne si vyberiete.