Nezabúdajte na vertikálnu pozíciu interiéru

Počas zariaďovania interiéru často zabúdame na vertikálnu os miestnosti. Pridajte do interiéru predmety, ktoré podčiarknu zvislé zobrazenie. Stojaca lampa, vysoká váza, látkové závesy, zrkadlá zavesené po výške, na výšku orientované obrazy a mnoho iných. Máme pre vás hneď niekoľko typov, ako na to.

Nezabúdajte na vertikálnu pozíciu interiéru
Nezabúdajte na vertikálnu pozíciu interiéru

Nezabúdajte však na správne umiestnenie. Také zrkadlo nemá byť oproti oknu alebo dverám, práve naopak. Nechajte visieť zrkadlo v tmavom kúte miestnosti, urobí užitočnú službu. Miestnosť sa bude zdať väčšia, ako je tomu v skutočnosti. Nezabúdajte ani na svetlé farby stien, ktoré celý tento optický dojem len umocnia. Klasika je biela, no ani rôzne svetlé odtiene netreba zahadzovať.

Čo sa týka obrazov, aj tie treba správne zavesiť. Ak vešiate len jeden alebo zopár obrazov vedľa seba, správna výška pre ich umiestnenie má byť vo výške očí, čiže v pohľade. Určite nie je vhodné, ak sa k obrazu treba zohnúť alebo naopak na neho nie je dobré vidieť niekde vysoko hore. Rovnako je to aj pri fotografiách.

Foto: ilustračné