Umelecké diela zaplnia prázdne steny

Nechcete predsa, aby boli vaše steny prázdne, preto napríklad kúpite zaujímavú maľbu, ktorá sa hodí k interiéru nábytku. Narazíte na problém – obraz je príliš malý. Maľba sa vám páči a nechcete ju nechať zapadnutú prachom niekde v pivnici alebo v skrini. Čo s tým? Poznáme hneď niekoľko riešení, ako môže aj malý obraz vyniknúť a byť vidieť.

Umelecké diela zaplnia prázdne steny
Umelecké diela zaplnia prázdne steny

Zoberte maľbu z rámu a kúpte jej iný, väčší a vhodnejší rám alebo nemusíte kupovať nový rám a poobzerať sa po ďalších obrazoch. Hoci ešte menších ako je tento, práve vďaka tomu vynikne práve ten jeden, ktorý chcete, aby bol dobre na očiach. Viacero podobných malých obrazoch s podobne ladiacimi maľbami napomôžu práve tomu jednému kúsku umenia, ktoré nechcete nechať zapadnúť prachom.

Čo sa týka zavesenia obrazov na stenu. Aj tu platia pravidlá. Obraz má byť dobre viditeľný, správna výška pre zavesenie obrazu je výške očí. Ak chcete zavesiť set obrazov, ideálne je ich zavesiť vedľa seba, no je možné ich umiestniť aj do viacerých radov. Tu už záleží od veľkosti obrazov a veľkosti miesta, kam chcete obrazy zavesiť.

Foto: ilustračné