Ako na prípravu detskej izby pre bábätko? Stavte na jednoduchosť a kreativitu

Váš vysnívaný potomok je už na ceste a vy máte pred jeho narodením množstvo povinností. Jednou z najhlavnejších je nakúpenie výbavy a pripravenie izby. Ako by teda mala vyzerať izba pre bábätko, čo sa vám oplatí kupovať a čomu by ste sa mali, naopak, vyhnúť? Všetky podrobné informácie máme pre vás v tomto článku.

Ako na prípravu detskej izby pre bábätko? Stavte na jednoduchosť a kreativitu (Foto: pixabay.com)

Postieľka alebo kolíska?

Čím v detskej izbe začať? Podľa odborníkov by ste mali začať práve miestom na spanie pre bábätko. Ak by ste sa rozhodli pre kúpu kolísky, tak by ste mali mať na pamäti, že dlho vášmu dieťatku nevydrží a taktiež by tam nemalo spávať stále, takže je potrebné brať to ako doplnok. Oveľa lepšie je primárne kúpenie postieľky, ktorá mu dlho vydrží a v kombinácií s kvalitným matracom je ideálna na spanie. Na trhu nájdete aj postieľky, ktoré sú rozkladacie a dokážu rásť s vaším dieťaťom. Niektoré viete dokonca premeniť na plnohodnotnú posteľ a je vhodná do 12 rokov.

Základný nábytok

K ďalšej základnej výbave by mal patriť prebaľovací pult, detská ohrádka a vlastná skrinka na oblečenie a všetky potreby. Toto budete potrebovať hneď na začiatku života s bábätkom a pomôže vám to. Tým, že si kúpite prebabľovací pult, tak budete mať všetky potreby na túto činnosť na jednom mieste. Zároveň sa vyhnete bolestiam chrbta, ktoré by sa pri prebaľovaní na gauči alebo stole mohli vyskytnúť. Vlastná skriňa na oblečenie pre bábätko vám zabezpečí väčšiu organizovanosť a prehľad toho, čo máte čisté a čo je potrebné vyprať.

Neutrálne farby

Dôležitá je aj farba, pretože v tejto izbe budete tráviť veľa času. Najviac vám odporúčame ísť do neutrálnejších tónov – pôsobia upokojujúco, sú nadčasové a aj rodovo neutrálne, takže nie je problém zachovať dizajn izby aj pri viacerých deťoch. Ideálne sú napríklad sivá, hnedá, krémová, biela a jej odtiene. Vyhnite sa radšej tapetám, pretože tie sa ťažšie dávajú dole a viac podliehajú módnym trendom.