Ako už doma nestratíte žiadne kľúče

V cudzom meste sa orientujeme podľa kostolnej veže, vynímajúcej sa moderné budovy, banky, veľké obchodné centrá alebo množstvo na oko veľmi podobných budov. Domov môže mať rovnako konkrétne záchytné body, skúsme sa na nich pozrieť bližšie a ako nám môžu pomôcť.

Ako už doma nestratíte žiadne kľúče
Ako už doma nestratíte žiadne kľúče

Doma si nájdite zopár bezpečných miest, kam ukladáte kľúče, peňaženku, doklady alebo poštu. Ukladajte ich na rovnaké miesto. Nemusí sa jednať o bezpečné miesto z hľadiska bezpečnosti, skôr ide o to, že ak nabudúce budete znovu hľadať kľúče od auta, budete už vedieť, na ktoré miesta sa po nich máte pozrieť. Rovnako je to aj s peňaženkou ale aj ďalšími vecami.

Tak schválne, predsa aj mlieko alebo vajíčka v chladničke sú u väčšiny z nás vždy na rovnakom mieste. Takto si ich viete vybrať hoci aj intuitívne po tme. Rovnako by to mohlo byť aj s kľúčmi, peňaženkou, dokladmi, ale aj ďalšími vecami v domácnosti. Skúste sa zamyslieť a určite si tieto miesta, ktoré vám ušetria čas aj veľa nervov, keď znovu nebudete vedieť nájsť svoje kľúče od auta.

Foto: ilustračné