Elegantne až na pôjd

Ťažko dostupné podkrovné či nadstropné priestory a zároveň málo miesta pod nimi. Klasické schodisko tu nevyužívate a neustále vyťahovanie a zatlačovanie rebríka po čase každého omrzí. Lámete si hlavu nad tým, ako takúto situáciu vyriešiť? Potom pre vás máme malý tip – podkrovné sťahovacie schody KOMBO!

Elegantne až na pôjd
Elegantne až na pôjd

„Schody na pôjd už dnes nie sú len obyčajným rebríkom, ale dokážu toho oveľa viac! Sú požiarne aj klimaticky odolné, disponujú bezpečnostnými prvkami, akými sú napríklad nášľapy opatrené protišmykovým materiálom, a tiež ponúkajú zateplené prevedenie aj pre nízkoenergetické domy,“ vysvetľuje Petr Paksi, obchodný riaditeľ spoločnosti JAP FUTURE, ktorá sa výrobou sťahovacích schodov zaoberá a pokračuje: „Úplnou samozrejmosťou je potom sťahovacia tyč, ktorá vám ľahko pomôže stiahnuť schody dole bez vynaloženia väčšej sily.“

Pohodlný výstup na pôjd zaisťuje okrem iného aj samotný tvar sťahovacích schodov KOMBO. Tvorí ich totiž harmonikový rebrík charakteristický svojím nadväzujúcim zaoblením, ktoré zároveň slúži ako šikovné úchytky.

Pevný úchyt oceníte najmä v momente, kedy na pôjd ponesiete veci na uloženie a budete tak potrebovať dostatok stability. Zhora je celý priestor schodov uzavretý zatepleným vekom, ktorého dolná pohľadová časť je lakovaná v bielej farbe, aby tak krásne splynula s farbou stropu.

Rozhodne tiež nezabudnite premyslieť aj taký detail, akým je materiál spodných nožičiek schodov. Najlepšou voľbou sú určite mäkké gumové podložky. Pýtate sa prečo? Tak napríklad preto, aby ste svoju podlahu chránili pred prípadným poškriabaním.

Ponuku skvelých pôjdových schodísk nájdete vo firme JAP

Komerčný článok