Mobilná klimatizácia Sakura STAC 12 CPA/CF

Veľkou výhodou mobilné klimatizácie značky Sakura STAC 12 CPA/CF je jej nízka hlučnosť a s hlučnosťou 55 dB sa radí k najtichším klimatizáciám. Pochváliť musíme tiež prietok vzduchu tohto prístroja, 390 m3 / h je nadpriemer, priemer bol v čase vzniku tejto recenzie 367 m3 / h. Naopak odvlhčovanie je v tomto prípade skôr slabinou, 0,9 l / h vcelku pokrivkáva za vtedajším priemerom 1,24 l / h. Rovnako ako u väčšiny klimatizáciou v porovnaní, aj v tomto prípade zodpovedá energetická účinnosť chladenia 2,6 EER priemere, menovitý výkon chladenia 3,5 kW je naopak nadpriemer. Energeticky sa táto klimatizácia zaraďuje do triedy A a za hodinu spotrebuje cca 1,3 kWh.

Funkcie a rozmery
Zo základných funkcií nechýba klimatizácií Sakura ani jedna. Displej, diaľkové ovládanie, funkcia časovača, všetko je na svojom mieste. K tomu ešte výrobca pridal tiež funkciu samoodparovania kondenzátu pre komfortnejšie používanie prístroja. Chýba teda jediná položka a to funkcia kúrenia. Tá nie je na našom trhu celkom bežná a nie príliš používaná, záleží teda na vás, či ju môžete oželieť. Rozmery tejto klimatizácie sú stredné až ľahko väčšie. Výška je 77,5 cm, šírka 46,3 cm a hĺbka 38,2 cm. Hmotnosť 31 kg je tiež pár kilogramov nad priemerom a s častejším prenášaním preto radšej nepočítajte.

Hodnotenie
Istou nevýhodou mobilnej klimatizácie Sakura STAC 12 CPA / CF môže byť jej slabšia schopnosť odvlhčovania a tiež chýbajúce funkcie kúrenia. Tieto nedostatky však prístroj doháňa radom vynikajúcich parametrov, z ktorých musíme zdôrazniť najmä nízku hlučnosť, pre mobilné klimatizácie pomerne netypickú. Vo funkciách si tento model tiež vedie veľmi dobre a tak ho môžeme odporučiť takmer univerzálne, všetkým užívateľom.

Recenzia v spoluprácii s: https://www.arecenze.cz

Text a foto: PR