Bazén a deti – zábava na celý rok

Ani neexistuje dieťa, ktoré by pri pohľade na bazén veselo nezvýsklo. Nebaví vás sa každé leto tlačiť na kúpaliskách a striehnuť, či sa vám nestratia ratoliestky alebo osobné veci? Jednoducho si zaobstarajte bazén, a je po starostiach!

Bazén a deti – zábava na celý rok
Bazén a deti – zábava na celý rok (Foto: PR)

Celé leto v bazéne

Každá rodina si môže zaobstarať bazén. A hoci by ste si kvôli tejto investícii museli odoprieť čosi iné (napr. dovolenku v zahraničí alebo kúpu najmodernejšieho modelu mobilu), rýchlo by ste si uvedomili, že to stálo za to. Úprimnej detskej radosti sa nič nevyrovná a určite je na nezaplatenie aj to, že majú deti vďaka bazénu stále čo robiť – chvíľu lovia z hladiny vody hmyz, chvíľu sa hrajú na akvabely, chvíľu sa pretekajú a potom už len leňošia na nafukovačkách. Bazén sa dokáže postarať o množstvo zábavy a navyše má kúpanie aj blahodarný vplyv na ľudský organizmus. Ak vás počas slnečných letných dní pustia k sebe do vody, môžete sa tešiť z nádherného opálenia, akoby ste boli niekde pri mori. S najväčšou pravdepodobnosťou tam ale budú chcieť byť samy, no berte to pozitívne – aspoň vás celých neošpliechajú. 

Čím väčší bazén, tým väčšia zábava

Samozrejme, bazén si budete vyberať nielen podľa stavu na účte, ale aj podľa charakteru a veľkosti vášho pozemku. Je množstvo typov bazénov – nadzemné, skimmerové, prelivové. Ich hlavné výhody a nevýhody vám pomôžu rozhodnúť sa správne. Každé dieťa sa určite poteší väčšiemu bazénu, kde sa dá zaplávať, naháňať alebo vystrájať s kamarátmi. Žiaľ, niekedy musíme ostať pri klasickom nafukovacom bazéne, ktorý nie je taký estetický ani trvácny, no, úprimne, deťom to bude určite jedno. Hlavne, že v ňom bude voda! Na bazén zapustený do zeme si predsa môžeme šetriť aj viac rokov, zatiaľ postačí alternatíva.

Zastrešte si bazén

Aj vás trápi, či je bazén pre deti bezpečný? Určite v ňom netreba nechávať deti bez dozoru. Buď sa budete zatiaľ venovať záhradným prácam či opaľovaniu, alebo sa budete na deti pozerať cez okno, kým budete variť… Stať sa predsa môže hocičo. Ako ochrániť deti pred pádom do bazéna nielen v čase vašej neprítomnosti? Napríklad efektným bazénovým zastrešením, ktoré sa vyrába na mieru každému bazénu i predstavám. Bazénové zastrešenie ochráni hladinu vody pred nečistotami, udrží vodu príjemne teplú a zamedzí katastrofám spojeným s detskými pádmi do vody. Niektoré druhy bazénových zastrešení vám dokonca umožnia kúpať sa, aj keď vonku prší alebo je chladno. Jednoducho vojdete cez dvere a nenecháte sa rušiť počasím, pretože vás zastrešenie chráni pred studeným vzduchom z každej strany.

Text:PR

Štítky:, ,