Profesionálne tipy, ako si vytvoriť štýlový interiér

Vytvorenie štýlového interiéru nie je ľahká, ale uskutočniteľná úloha. Stačí sa oboznámiť s dobrými tipmi, vďaka ktorým si vytvoríte nielen útulný, ale aj moderný interiér.

Profesionálne tipy, ako si vytvoriť štýlový interiér
Profesionálne tipy, ako si vytvoriť štýlový interiér (Foto: unsplash.com)

Každý majiteľ domu sa snaží zabezpečiť, aby bol jeho obytný priestor nielen funkčný, ale aj štýlový. Túto túžbu možno často vyjadriť vhodnými materiálmi a doplnkami. Všetko si je ale potrebné dopredu naplánovať.

A na splnenie takéhoto plánu existuje veľa univerzálnych techník, ktoré môže každý uplatniť podľa svojich schopností.

Ako a kde začať?

Pri plánovaní nového priestoru sa pokúste si predstaviť konečný výsledok. Vytvorte si plán na nákup základných dekoračných materiálov a pustite sa do práce.

Nákupu materiálov a nábytku v návale emócií je najlepšie sa vyhnúť, pretože základným pravidlom štýlového interiéru je vyváženosť a identita, to znamená zásada jednoty.

Neváhajte použiť rôzne materiály, farby, textúry – to vám umožní zvýrazniť každú zónu a urobiť ju špeciálnou. Ako prvé si ale vyberte nové laminátové podlahy skladom. Od ich dizajnu a farby sa bude odvíjať ďalší postup.

Využite silu malých dekoračných doplnkov

Vďaka obmedzenému dizajnu stien a obyčajnému nábytku môžete interiér doplniť doplnkami a jasnými spotrebičmi, ktoré dodajú priestoru správnu náladu a osobitosť. Svetlo béžová pohovka, na ktorej budú vankúše vyrobené z látky so vzorom, sa o jej vytvorenie postará veľmi rýchlo.

Neváhajte túto techniku využiť, najmä preto, že pre vankúše si môžete vybrať vždy módne látky a zmeniť ich s príchodom novej kolekcie textilu.

Vyberte si mobilný nábytok

Jednoduchou a bežnou technikou štýlového interiéru je použitie mobilného nábytku, ako sú nočné stolíky, kreslá, stoličky, konzoly a rôzne tácky. Takéto predmety môžu byť veľmi odvážne a živé. Tieto mobilné položky neohrozia váš rozpočet, ale sa naopak postarajú o nádych originality v priestore.

V teplom a horúcom období môžete interiér osviežiť svetlými a vzdušnými tkaninami chladných, osviežujúcich odtieňov a v chladnom období oči potešia zas svetlé a horúce tóny tkanín na závesoch, ktoré lemujú dobre tesniace plastové balkónové dvere.

V jednoduchosti je krása

Hlavnou vecou v štýlovom interiéri sú doplnky a výzdoba, ale nemalo by tam byť veľa krásnych predmetov, inak sa z miestnosti môže stať múzeum. Oči sa rýchlo unavia a veľkým množstvom zbytočných predmetov tiež riskujete, že sa stanú dráždivejšími a nespôsobia vám žiadnu radosť a potešenie. Myslite na všetko a vyberajte s rozumom.

Text:PR